Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić użytkownikowi jak najlepsze doświadczenia. Jeśli kontynuujesz przeglądanie, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę się na ich używanie. Możesz uzyskać więcej informacji lub dowiedzieć się, jak zmienić ustawienia przeglądarki w naszej polityka cookiesTęcza


Jakie ubrania zabrać?

Garderoba w Hiszpanii różni się w zależności od pory roku, miejsca i okoliczności. Na wybrzeżu, z uwagi na łagodny klimat, ciepła odzież zazwyczaj nie jest potrzebna; natomiast wewnątrz lądu należy dostosować się do temperatur typowych dla danej pory roku, które zazwyczaj są bardzo różne i kontrastują ze sobą: niskie temperatury zimą i upalne latem. Hiszpanie nie mają w zwyczaju ubierać się zgodnie z zasadami protokołu, aby spędzić swój czas rozrywki w towarzystwie innych osób, ale wszystko zależy od miejsca, otoczenia i okoliczności danej sytuacji.

Wróć


Jaka pogoda jest w Hiszpanii?

Hiszpania to jeden z najcieplejszych krajów w Europie.

Dominującym klimatem w Hiszpanii jest klimat śródziemnomorski, którego cechą są suche lata i zimy o umiarkowanych temperaturach. W Hiszpanii można korzystać z ponad 3000 godzin słonecznych w ciągu roku. Nic więc dziwnego, że obszar ten jest jednym z najcieplejszych w Europie.

Dotyczy to szczególnie Wysp Kanaryjskich. Ich wyjątkowe położenie u wybrzeży Afryki zapewnia łagodny klimat z przyjemnymi temperaturami (średnia temperatura roczna na wybrzeżu wynosi 22º C), bez znacznych różnic sezonowych między dniem i nocą.

Pomimo tego, należy pamiętać, że różnorodność jest główną cechą naszego klimatu, z uwagi na duże zróżnicowanie geograficzne Hiszpanii.

Tak więc w przypadku podróży na północ, na wybrzeże Kantabrii, napotkamy klimat ciepły i wilgotny, pozwalający cieszyć się łagodnymi zimami i latami, których temperatury rzadko przekraczają 25ºC.

Natomiast na najwyżej położonych obszarach kraju klimat staje się surowy, a śnieg występuje często od samego początku zimy do końca wiosny. Dotyczy to, między innymi, Pirenejów, Sierra Nevada, Gór Kastylijskich, Iberyjskich oraz Kantabryjskich.

Wróć